Wydarzenia i nowości Konstrukcje       Publikacje       Producenci Dachy skośne       Publikacje       Producenci Dachy płaskie       Publikacje       Producenci Pokrycia dachowe       Pokrycia ceramiczne             Publikacje             Producenci       Pokrycia cementowe             Publikacje             Producenci       Pokrycia blaszane             Publikacje             Producenci       Papy             Publikacje             Producenci       Gonty bitumiczne             Publikacje             Producenci       Łupek             Publikacje             Producenci       Płyty dachowe             Publikacje             Producenci       Inne             Publikacje             Producenci Dachy zielone       Publikacje       Producenci Dachy odwrócone       Publikacje       Producenci Okno w dachu       Publikacje       Producenci Folie dachowe       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów skośnych       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów płaskich       Publikacje       Producenci Akcesoria dachowe       Publikacje       Producenci Kominy       Publikacje       Producenci Rynny i odwodnienia       Publikacje       Producenci Ochrona odgromowa       Publikacje       Producenci Renowacja       Publikacje       Producenci Chemia budowlana       Publikacje       Producenci Maszyny i narzędzia       Publikacje       Producenci Obróbki blacharskie       Publikacje       Producenci Poddasza       Publikacje       Producenci Wentylacja dachów       Publikacje       Producenci Dom energooszczędny       Publikacje       Producenci Proekologiczne budowanie       Publikacje       Producenci Instrukcje Poradnik       Publikacje       Producenci Dylematy Inne TV Dachy Forum szkół Dla dekarzy       Z życia PSD       Szkolenia Budownictwo w statystykach BHP na budowie Rzeczoznawcy Organizacje branżowe Targi Wydawnictwa Konkursy i szkolenia Kontakt

  Strona główna  >>  Renowacja
 

 

 

Publikacje / Renowacja

 
Wymiana starego pokrycia dachowego. Czym zastąpić pokrycia azbestowe?     [ 09.05.2017 ]

Zima – czas, w którym smog dokuczał nam najbardziej – już minęła. Nie oznacza to jednak, że powietrze w naszym najbliższym otoczeniu nie jest narażone na innego rodzaju zanieczyszczenia. Jednym z nich są włókna azbestowe, zawarte w wielu starszych pokryciach dachowych. Cieplejsze pory roku to dobry czas na wymianę starego dachu i zastąpienie go nowoczesnymi, bezpiecznymi rozwiązaniami.

Zabezpieczanie pokrycia dachówkowego przed wiatrem     [ 07.05.2017 ]

Na realizowanym obiekcie zabytkowym w woj. opolskim mocowana jest dachówka karpiówka gr. 1.6 mm – układana w łuskę na łatach. Czy przy kącie nachylenia dachu powyżej 45 stopni, każda dachówka powinna być przykręcana?
Ogólne zasady zabezpieczenia przed działaniem wiatru dotyczą pokryć z dachówki zgodnie z normą EN 1304 przy powierzchni dachówki ≤0.4m² i masie własnej ≤ 7kg. Pokrycie dachowe z dachówki karpiówki musi przy tym spełniać warunek 55 kg/m² przy co najmniej 33.5 szt/m².

Jak najlepiej chronić drewno? Profesjonalnie!     [ 13.11.2016 ]

Postaw na gwarancję pewnego dachu i wszystkich elementów konstrukcyjnych! Zabezpiecz drewno przed działaniem organizmów osłabiających jego strukturę i wybierz TYTAN Professional Impregnat do drewna z linii NW. Do wyboru, w zależności od naszych potrzeb mamy trzy impregnaty:  Impregnat do więźby dachowej NW, do drewna konstrukcyjnego NW oraz najbardziej wydajny i uniwersalny impregnat NW, wszystkie dostępne w  koncentracie

Trwałe i pewne uszczelnianie w ekstremalnych warunkach - uszczelniacze, kleje i taśmy dekarskie TYTAN PROFESSIONAL     [ 06.11.2016 ]

Zmienne warunki panujące na dachu, związane z opadami deszczu, śniegu, nasłonecznieniem oraz zmiennością temperatur, w zakresie od -40oC do +80oC, to nie lada wyzwanie dla produktów dekarskich, które mają ten dach zabezpieczyć. Produkty uszczelniające marki Tytan Professional do czarnej roboty, sprawdzają się w najbardziej wymagających warunkach.

Prosty i szybki sposób na poprawę stanu dachu i orynnowania - X-POLYMER Dach     [ 10.12.2015 ]

Spośród wielu prac remontowo-naprawczych, które koniecznie należy wykonać przed nadejściem zimy, jedną z najważniejszych jest renowacja dachu. X-POLYMER Dach firmy Den Braven to sprawdzony i prosty sposób na szybką oraz solidną poprawę stanu poszycia i orynnowania. Z jego pomocą nawet najbardziej dotkliwe mrozy i intensywne deszcze nie zakłócą naszego spokoju w czasie jesienno-zimowych dni.

Niezawodne uszczelnianie dachu – kit dekarski Elast-O-Rub firmy Den Braven     [ 24.09.2015 ]

Korzystając z ostatnich ciepłych dni w tym roku warto zrobić już teraz dokładny przegląd dachu i dokonać niezbędnych napraw. Wszelkiego typu uszczelnienia możemy wykonać przy użyciu kitu dekarskiego, takiego jak jednoskładnikowy kauczukowy kit dekarski Elast-O-Rub firmy Den Braven. To produkt cieszący się dużym uznaniem - specjalista z zakresu uszczelnień, a zarazem skuteczny sposób na suche, przytulne i bezpieczne wnętrze domu.

Pierwsza pomoc przy naprawach dekarskich - Uszczelniacz - klej X-POLYMER Dach firmy Den Braven     [ 11.06.2015 ]

Pokrycie dachowe, niezależnie z jakiego materiału zostało wykonane, narażone jest na oddziaływanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, takich jak deszcz, śnieg czy porywisty wiatr. Dlatego też tak ważne są regularne przeglądy i konserwacje. Jednak nie zawsze muszą się one wiązać z dużymi kosztami i koniecznością wzywania fachowców. Dzięki takim produktom jak nowy, niezwykle wytrzymały i elastyczny klej - uszczelniacz X-POLYMER Dach firmy Den Braven naprawy dachowe można wykonać samodzielnie i niedrogo.

Wymiana dachu na starym budynku – zgodnie z prawem     [ 27.04.2015 ]

Wiosną to idealny czas na remont domu – warunki atmosferyczne sprzyjają wykonywaniu prac budowalnych na zewnątrz budynku. Właściciele starszych domów powinni sprawdzić, jaki jest stan techniczny pokrycia dachowego po minionej zimie. Może się okazać, że dach będzie wymagał naprawy, a jeśli nie spełnia norm bezpieczeństwa, to nawet całkowitej wymiany. W zależności od tego, jakie prace budowlane będą wykonane, należy zastosować odpowiednie procedury. 28 czerwca br. wejdą w życie nowe przepisy Prawa budowlanego, jednak do tego czasu musimy przestrzegać tych obowiązujących. Sprawdź, jak przeprowadzić wymianę dachu zgodnie z prawem i jakie kwestie wziąć pod uwagę.

Nowoczesne technologie w służbie dziedzictwa narodowego     [ 15.04.2015 ]

Renowacja zabytków to działalność wymagająca wyczucia i ogromnej wiedzy. By wymienić się najnowszymi informacjami w tej dziedzinie, do Krakowa zjechali się eksperci z branży budowlanej. Wśród nich konserwatorzy, naukowcy i przedstawiciele firm. Swoje stoisko na XIV Europejskim Kongresie Informacji Renowacyjnej miała również firma Monier BRAAS.

Czy przegląd dachu na wiosnę to obowiązek?     [ 08.04.2015 ]

Czy sezonowy przegląd dachu jest niezbędny, gdy dach nie przecieka i nie ma widocznie uszkodzonych dachówek ani rynien? O tym czy regularny przegląd dachu jest konieczny i na co zwrócić uwagę biorąc pod lupę dach opowiada SUPERDEKARZ, Łukasz Budzyński.

  (1) 2 3 następnaNasze portalePartnerzy

  Kontakt