Wydarzenia i nowości Konstrukcje       Publikacje       Producenci Dachy skośne       Publikacje       Producenci Dachy płaskie       Publikacje       Producenci Pokrycia dachowe       Pokrycia ceramiczne             Publikacje             Producenci       Pokrycia cementowe             Publikacje             Producenci       Pokrycia blaszane             Publikacje             Producenci       Papy             Publikacje             Producenci       Gonty bitumiczne             Publikacje             Producenci       Łupek             Publikacje             Producenci       Płyty dachowe             Publikacje             Producenci       Inne             Publikacje             Producenci Dachy zielone       Publikacje       Producenci Dachy odwrócone       Publikacje       Producenci Okno w dachu       Publikacje       Producenci Folie dachowe       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów skośnych       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów płaskich       Publikacje       Producenci Akcesoria dachowe       Publikacje       Producenci Kominy       Publikacje       Producenci Rynny i odwodnienia       Publikacje       Producenci Ochrona odgromowa       Publikacje       Producenci Renowacja       Publikacje       Producenci Chemia budowlana       Publikacje       Producenci Maszyny i narzędzia       Publikacje       Producenci Obróbki blacharskie       Publikacje       Producenci Poddasza       Publikacje       Producenci Wentylacja dachów       Publikacje       Producenci Dom energooszczędny       Publikacje       Producenci Proekologiczne budowanie       Publikacje       Producenci Instrukcje Poradnik       Publikacje       Producenci Dylematy Inne TV Dachy Forum szkół Dla dekarzy       Z życia PSD       Szkolenia Budownictwo w statystykach BHP na budowie Rzeczoznawcy Organizacje branżowe Targi Wydawnictwa Konkursy i szkolenia Kontakt

  Strona główna  >>  Poradnik
 

 

 

Publikacje / Poradnik

 
Prawidłowo wykonany dach ceramiczny - warstwa po warstwie     [ 20.08.2015 ]

Solidne materiały plus prawidłowe wykonanie – oto recepta na trwały, szczelny i piękny dach. Z pozoru prosta, jednak to właśnie dach stanowi najtrudniejszy etap budowy domu. Nawet drobne zaniedbania wykonawcze czy dobór niewłaściwych materiałów – wszak dach to nie tylko pokrycie wierzchnie – może czasem po kilku latach doprowadzić do poważnej usterki. Jak więc ustrzec się przed ukrytymi wadami konstrukcji? Jakie wybrać materiały? Jak zakończyć z sukcesem prace dekarskie? Na pewno zatrudnić fachowców i rozważnie wybierać materiały na dach. Rozsądnym rozwiązaniem będzie wybór kompletnego systemu dachowego, jak system do budowy dachu ceramicznego Koramic – przemyślany od mocowania dachówki po wykończenie komina – na którego przykładzie omówimy poszczególne warstwy dachu ceramicznego.

Dach odporny na wiatr – jaki wybrać materiał i jak zamontować     [ 19.08.2015 ]

Zerwane i uszkodzone dachy to efekt ekstremalnych zjawisk atmosferycznych, które w ostatnich latach stają się normą w naszej strefie klimatycznej. Stosując odpowiednie materiały pokryciowe, takie jak dachówki ceramiczne, oraz rozwiązania montażowe możliwe jest zminimalizowanie skutków działania silnych wiatrów, nawałnic, a nawet trąb powietrznych.

Jaki dach w projekcie gotowym?     [ 16.08.2015 ]

Wybierając gotowy projekt, powinniśmy zwrócić uwagę na zaplanowane przez architekta pokrycie oraz kształt i typ dachu, aby nie tylko podobał nam się pod względem estetycznym, ale także odpowiadał wymogom lokalizacji działki. Pracownie architektoniczne oferują inwestorom tysiące projektów gotowych, z szeroką gamą rozwiązań estetycznych i technologicznych. Są one tak opracowane, by odpowiadać różnym budżetom, rozmiarom działki oraz gustom. Wybór projektu nie jest jednak łatwym zadaniem, ponieważ trzeba wziąć pod uwagę bardzo wiele czynników. Poza rozkładem pokoi czy wielkością garażu musimy także pomyśleć o tym, jaki kształt i typ dachu wybrać. Jest to jedna z najbardziej widocznych części domu, powinien więc podobać się inwestorom, ale poza kryterium estetycznym nie wolno zapominać o zagadnieniach takich, jak rodzaj pokrycia dachowego czy przystosowanie kształtu dachu do warunków panujących w miejscu, gdzie położony będzie dom.

Czym wykończyć poddasze użytkowe?     [ 13.08.2015 ]

Planując zagospodarowanie poddasza, należy zastanowić się, jakich użyć materiałów do budowy ścian działowych. Wybór musi uwzględniać przede wszystkim stopień wytrzymałości stropu. Decyzja o postawieniu ścian murowanych pociąga za sobą konieczność wzmocnienia stropu, co automatycznie podraża inwestycję. Jednak najczęściej ściany działowe poddasza wykonuje się w zabudowie lekkiej szkieletowej. Prace wykończeniowe można rozpocząć dopiero po ułożeniu wszystkich instalacji wewnętrznych, odpowiednim zaizolowaniu termicznym, akustycznym i przeciwwilgociowym poddasza, wykonaniu pokrycia dachowego.

Jak uniknąć skutków upału na poddaszu?     [ 05.08.2015 ]

Lato zawitało do Polski na dobre. Bezchmurne niebo i wysokie temperatury z pewnością cieszą urlopowiczów. Jak pokazują badania CBOS, w 2014 roku 53 proc. dorosłych Polaków wypoczywała poza miejscem zamieszkania przynajmniej raz przez co najmniej dwa dni. Tym, którzy zostali w domach, skwar może jednak doskwierać. Jak uczynić użytkowe poddasze bardziej użytkowym?

Jak prawidłowo wykonać ocieplenie poddasza?     [ 05.08.2015 ]

Jak powinno wyglądać ocieplenie poddasza – dach 2-spadowy, 3 pokoje, 1 łazienka, dach pokryty – deskowanie, papa, kontrłaty, blachodachówka? - pyta nasz Czytelnik.
Odpowiada ekspert – Tomasz Kwiatkowski, Doradca Techniczny ROCKWOOL Polska: - Obecnie najczęstszym rozwiązaniem ocieplenia poddasza, które wykonuje się zarówno dla dachu z pełnym deskowaniem jak i dachu porytego wiatroizolacją jest dwuwarstwowy układ ocieplenia. Trzeba jednak pamiętać, że wykonując ocieplenie poddasza z pełnym deskowaniem, czyli tzw. pokryciem szczelnym dla pary wodnej, trzeba bezwzględnie zachować nad ociepleniem ok. 3 do 6 cm szczeliny wentylacyjnej w celu uniknięcia kondensacji pary wodnej na deskowaniu...

Układanie dachówki karpiówki - detale wykonawcze     [ 29.07.2015 ]

Układanie dachówki ceramicznej karpiówki (wymiana pokrycia na nowe) na obiekcie zabytkowym (wymóg konserwatorski) - detale wykonawcze. Omawiane zagadnienia: 1. Zakres i sposób uszczelnienia styków „poziomych”, 2. Zakres i sposób uszczelnienia styków „pionowych”, 3. Czy różnicuje się rodzaje zapraw używanych do układania dachówki na zaprawie w zależności od miejsca, 4. Kiedy stosuje się uszczelnienie styków pionowych w postaci pasków z papy, 5. Czy to, że producenci pozostawiają w dachówkach po 2 otwory do wykonanie mocowania dachówek, wynika wyłącznie z sił ssania na dachu czy również z innych względów? - na pytania naszego Czytelnika odpowiedzi udzielił Konrad Zalewski, Menedżer Produktu ds. Pokryć Dachowych w firmie Wienerberger Ceramika Budowlana Sp. z o.o.

Kształt i kolor. Jak dobrać dach stalowy do naszego domu?     [ 22.07.2015 ]

Inwestorzy wybierając projekt domu najczęściej sugerują się rozwiązaniami zaproponowanymi przez architekta, w tym i w kwestii wyboru pokrycia dachowego. Jednak pomimo że korzystamy z gotowego projektu, możemy przecież stworzyć własną wizję domu – inną niż sąsiad, który wybrał ten sam projekt co my. Jak się zatem do tego zabrać?

Jak dobierać okna dachowe do rodzaju i przeznaczenia pomieszczeń?     [ 06.07.2015 ]

Poddasza chętnie wykorzystujemy jako miejsca aranżacji pomieszczeń o najróżniejszych funkcjach – od garderoby, przez sypialnie i gabinety, po kuchnie oraz łazienki. Funkcjonalność tych przestrzeni zależy jednak w dużej mierze od ich odpowiedniego doświetlenia. Paweł Hryniewicz, Product Manager marki Roto, podpowiada, na co zwrócić uwagę wybierając okna dachowe, które najlepiej sprawdzą się w wybranych pomieszczeniach.

Dekarz potrzebny od zaraz. Jak znaleźć dobrego fachowca?     [ 09.06.2015 ]

Doświadczenie, umiejętności komunikacyjne, certyfikaty i dyplomy – czego powinniśmy oczekiwać od dekarza, który będzie kładł nam dach?

poprzednia 1 2 3 4 5 6 (7) 8 9 10 11 12 13 następna



Nasze portale



Partnerzy

  Kontakt