Wydarzenia i nowości Konstrukcje       Publikacje       Producenci Dachy skośne       Publikacje       Producenci Dachy płaskie       Publikacje       Producenci Pokrycia dachowe       Pokrycia ceramiczne             Publikacje             Producenci       Pokrycia cementowe             Publikacje             Producenci       Pokrycia blaszane             Publikacje             Producenci       Papy             Publikacje             Producenci       Gonty bitumiczne             Publikacje             Producenci       Łupek             Publikacje             Producenci       Płyty dachowe             Publikacje             Producenci       Inne             Publikacje             Producenci Dachy zielone       Publikacje       Producenci Dachy odwrócone       Publikacje       Producenci Okno w dachu       Publikacje       Producenci Folie dachowe       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów skośnych       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów płaskich       Publikacje       Producenci Akcesoria dachowe       Publikacje       Producenci Kominy       Publikacje       Producenci Rynny i odwodnienia       Publikacje       Producenci Ochrona odgromowa       Publikacje       Producenci Renowacja       Publikacje       Producenci Chemia budowlana       Publikacje       Producenci Maszyny i narzędzia       Publikacje       Producenci Obróbki blacharskie       Publikacje       Producenci Poddasza       Publikacje       Producenci Wentylacja dachów       Publikacje       Producenci Dom energooszczędny       Publikacje       Producenci Proekologiczne budowanie       Publikacje       Producenci Instrukcje Poradnik       Publikacje       Producenci Dylematy Inne TV Dachy Forum szkół Dla dekarzy       Z życia PSD       Szkolenia Budownictwo w statystykach BHP na budowie Rzeczoznawcy Organizacje branżowe Targi Wydawnictwa Konkursy i szkolenia Kontakt

  Strona główna  >>  Pokrycia dachowe / Gonty bitumiczne
 

 

 

Publikacje / Pokrycia dachowe / Gonty bitumiczne

 
Dlaczego dachówka bitumiczna?     [ 19.10.2011 ]

Dach zbudowany według reguł sztuki budowlanej dodaje każdemu budynkowi prestiżu i wartości. Jednak często nie poświęca się mu dość uwagi, traktując go jako rzecz drugorzędną. Dotyczy to również wyboru rodzaju i marki pokrycia dachowego.

Dachówki Top Stick - trwały dach w każdym kształcie     [ 17.02.2010 ]

Współczesna architektura stawia na indywidualizm. Budynek mieszkalny ma oddawać charakter jego mieszkańców. Pojawiają się coraz śmielsze projekty budowli o nowoczesnych kształtach geometrycznych bądź przypominających bajkowe zamki.

Gonty bitumiczne - przegląd     [ 05.01.2009 ]

Gonty bitumiczne - przegląd, czyli e-prezentacja rynkowej oferty dachówek bitumicznych na rynku polskim.

Prestiż nie tylko w pałacach – dachówki Metal Line     [ 06.10.2008 ]

Dawniej pokrycia dachowe z miedzi spotkać można było jedynie na kościołach, zamkach, pałacach czy bogatych rezydencjach. Wysoka cena tego surowca odstraszała potencjalnych zainteresowanych. Dziś za sprawą dachówek w rozsądnej cenie z linii Metal Line firmy Tegola ten niezwykle wytrzymały materiał każdy może mieć na swoim dachu.

Dachówki Top Stick – trwały, ładny dach na lata     [ 12.08.2008 ]

Dach to niewątpliwe jeden z najważniejszych elementów każdego budynku. Jego konstrukcja powinna zapewnić ochronę wnętrz przed wszelkimi czynnikami atmosferycznymi. Istotne są także walory estetyczne. Dlatego tak ważny jest odpowiedni dobór materiałów, by dach spełniał swoje funkcje przez długie lata.

Elektryzująca technologia TEGOSOLAR     [ 14.07.2008 ]

Większość prądu, który kupujemy od elektrowni powstaje w wyniku spalania węgla. Nikomu nie trzeba tłumaczyć, jak bardzo jest to szkodliwe dla środowiska. Jednak nasz dom może korzystać z odnawialnego źródła energii – z samego Słońca. Umożliwiają to… dachówki! Specjalne dachówki solarne TEGOSOLAR firmy Tegola to jednak nie tylko ekologia. Ich zastosowanie może nawet całkowicie wyeliminować domowe rachunki za elektryczność.

Pokrycie dachu blachą czy dachówką bitumiczną     [ 19.03.2008 ]

Dach jest jednym z najważniejszych elementów konstrukcji budynku. Od jego trwałości zależy także trwałość pozostałych elementów struktury domu. Podstawową rolą stawianą dachom jest odporność na działanie czynników atmosferycznych. Dobry dach musi chronić dom nie tylko przed wpływem opadów, ale także zabezpieczać przed działaniem wiatru. W pojęciu "dachu" mieści się cały skomplikowany układ konstrukcji wsporczej, warstw izolacji termicznej, przeciwwilgociowej i przeciwwiatrowej, systemy odprowadzania wody opadowej lub śniegu. Jednak elementem najlepiej widocznym w układzie dachu jest jego pokrycie. Ono właśnie decyduje o "urodzie" dachu, ale także wpływa na bezpieczeństwo użytkowania i długość okresów między remontami, a w konsekwencji na koszty eksploatacyjne domu. Pokrycie dachu powinno być ognioodporne lub przynajmniej niepalne.

Ochrona przeciwwilgociowa w dachach spadzistych krytych dachówką bitumiczną     [ 14.03.2008 ]

Dorosły człowiek w ciągu doby wydala z siebie ok. 2 litrów wody w postaci pary wodnej. Duża wilgotność powietrza w mieszkaniach to także efekt korzystania z łazienek, kuchni itp. Obliczono, że w budynku mieszkalnym o powierzchni 150 m2, w wyniku eksploatacji, powstaje 50 litrów wody w postaci pary wodnej w ciągu doby.

Bitumiczne gonty dachowe czy blachy dachówkowe? – trudny wybór!     [ 14.01.2008 ]

Dach, z uwagi na znaczenie, jakie ma zarówno dla trwałości jak i wyglądu zewnętrznego budynku, jest czymś więcej niż tylko jego częścią składową. Popularne powiedzenie: „mieć solidny dach nad głową”, zawiera głęboką mądrość ludową, podkreślającą znaczenie dachu jako dominującego elementu każdej budowli.Nasze portalePartnerzy

  Kontakt