Wydarzenia i nowości Konstrukcje       Publikacje       Producenci Dachy skośne       Publikacje       Producenci Dachy płaskie       Publikacje       Producenci Pokrycia dachowe       Pokrycia ceramiczne             Publikacje             Producenci       Pokrycia cementowe             Publikacje             Producenci       Pokrycia blaszane             Publikacje             Producenci       Papy             Publikacje             Producenci       Gonty bitumiczne             Publikacje             Producenci       Łupek             Publikacje             Producenci       Płyty dachowe             Publikacje             Producenci       Inne             Publikacje             Producenci Dachy zielone       Publikacje       Producenci Dachy odwrócone       Publikacje       Producenci Okno w dachu       Publikacje       Producenci Folie dachowe       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów skośnych       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów płaskich       Publikacje       Producenci Akcesoria dachowe       Publikacje       Producenci Kominy       Publikacje       Producenci Rynny i odwodnienia       Publikacje       Producenci Ochrona odgromowa       Publikacje       Producenci Renowacja       Publikacje       Producenci Chemia budowlana       Publikacje       Producenci Maszyny i narzędzia       Publikacje       Producenci Obróbki blacharskie       Publikacje       Producenci Poddasza       Publikacje       Producenci Wentylacja dachów       Publikacje       Producenci Dom energooszczędny       Publikacje       Producenci Proekologiczne budowanie       Publikacje       Producenci Instrukcje Poradnik       Publikacje       Producenci Dylematy Inne TV Dachy Forum szkół Dla dekarzy       Z życia PSD       Szkolenia Budownictwo w statystykach BHP na budowie Rzeczoznawcy Organizacje branżowe Targi Wydawnictwa Konkursy i szkolenia Kontakt

  Strona główna
 

 

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

Systemowe rozwiązania - gwarancją bezpiecznego dachu na długie lata.

 - Systemowe  rozwiązania - gwarancją  bezpiecznego dachu na długie lata.
Dachówka antenowa. Fot. Braas
Budowa domu to zawsze duże wyzwanie dla prywatnego inwestora. Od momentu decyzji o zakupie działki po wybór elementów wykończenia wnętrz mija wsporo czasu często wypełnionego koniecznością podejmowania wielu trudnych decyzji. W trakcie zakupów materiałów budowlanych należy pamiętać o tym, aby poszczególne elementy pasowały do siebie nie tylko pod względem estetycznym, ale przede wszystkim technicznym. Dlatego jeszcze zanim ekipa dekarska zacznie układać dach warto dokładnie przemyśleć, nie tylko jaki będzie miał kolor, ale i z jakich materiałów będzie zbudowany. Dla osób decydujących się na dach pokryty dachówkami cementowymi lub ceramicznymi najlepszym rozwiązaniem jest zainwestowanie w kompletny system dachowy.

Decydując się na system dachowy mamy pewność, że każdy z elementów będzie idealnie do siebie pasował pod względem funkcjonalnym i estetycznym, co oznacza oszczędność czasu i przede wszystkim pieniędzy. - Aby dach spełniał swoją funkcję musi być przede wszystkim szczelny. Zapewni nam to połączenie dachówki ceramicznej lub cementowej z oryginalnymi i systemowymi akcesoriami służącymi do budowania dachu, dlatego bardzo ważne jest aby wszystkie te elementy były najwyższej jakości. Najlepiej stosować markowy system dachowy, gdyż mamy gwarancję dopasowania wszystkich części zarówno pod względem technologicznym i estetycznym - radzi Marek Podeszwa doradca techniczny Baas i RuppCeramika.

 - Systemowe  rozwiązania - gwarancją  bezpiecznego dachu na długie lata.
Przykład połączenia aluminiowego kosza z dachówką. Fot. Braas
System dachowy to pochodzący od jednego producenta zestaw elementów pozwalający na wykonanie całości pokrycia dachowego - od elementów termoizolacyjnych (membrany i folie np. Divoroll Pro, Divoroll Kompakt, Divoroll Universal+ czy Veltitech 120), po dachówki (podstawowe oraz kształtowe) i wykończenie (np. obróbka komina taśmą Wakaflex 2). Istotnym elementem w budowie dachu jest warstwa wstępnego krycia, do której stosuje się membrany i folie dachowe, które chronią poddasze i cały dom przed przeciekaniem i niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Wybór materiałów o wysokich jakościowo parametrach gwarantuje suchy i odpowiednio wentylowany dom. Braas proponuje produkty w systemie na każdy dach w zależności od upodobań inwestora i projektanta - idealne do każdego rodzaju dachu.

- Szczelność całego dachu zależy szczególnie od jakości wykonania przejść kominów i ścian przy połaci dachu oraz koszy dachowych. Braas w swojej ofercie proponuje technicznie zaawansowane aluminiowe kosze dachowe w kolorach idealnie zgranych z barwami proponowanych dachówek - tłumaczy Marek Podeszwa. Ponieważ nawet najprostszy dach spadzisty składa się z co najmniej dwóch płaszczyzn konieczne jest połączenie ich materiałem zapewniającym jednoczesne uszczelnienie i wentylację połaci dachu (służą do tego na przykład taśmy wentylacyjno-uszczelniające: Metalroll 2, Figaroll, Braas Vent oraz uszczelki kalenicowe).

 - Systemowe  rozwiązania - gwarancją  bezpiecznego dachu na długie lata.
Trwały i estetyczny dach wykonany za pomocą systemu dachowego. Fot. Braas
Przy nachyleniu połaci dachu przekraczającym 60 stopni konieczne jest stosowanie klamer, które zwiększają odporność dachu na działanie silnego wiatru. Zaczepy klamrowe służą przede wszystkim do mocowania tych dachówek, które cięte są przy grzbiecie, koszu dachowym i w innych miejscach, gdzie występują największe siły ssania wiatru. Przy montażu dachu zawsze myślimy o tym, żeby sprawnie funkcjonował i był bezpieczny przez następnych kilkadziesiąt lat. Bezpieczne poruszania się w przyszłości po jego połaci zapewnią stopnie i ławy kominiarskie. Zwieńczeniem systemu dachowego jest orynnowanie, czyli zapewnienie odprowadzenia wody opadowej z połaci dachu. System rynnowy Braas StabiCor jest trwałym i estetycznym rozwiązaniem systemowym chroniącym elewacje przed zaciekami, a fundamenty i ściany przed zawilgoceniem.Trwałość i piękny wyglądu dachu to również dachówki w najlepszej jakości. Wybór dachówek cementowych Braas daje nie tylko szansę wykorzystania kompletnego i innowacyjnego systemu dachowego, ale również technologii Cisar. Trójwarstwowa konstrukcja dachówek wykonanych w tej technologii pozwala zwiększyć estetykę i trwałość produktu. Warstwa nośna dachówek i środkowa jest m.in. odpowiedzialna za trwały kolor modeli Bałtyckiej, Romańskiej i Tegalit. Warstwa uszlachetniająca to powłoka wierzchnia pokryta podwójną warstwą akrylową Lumino, która nadaje dachówce niezwykłą gładkość powierzchni, co sprawia, że są odporne na zabrudzenia i porastanie mchem. Dachówki Braas i RuppCeramika pozwalają w sposób niemal nieograniczony realizować wizję architektoniczną w przypadku dachów spadzistych m.in. ze względu na parametry techniczne, wysoką jakość, szeroką gamę barw i możliwość zastosowania zmiennego rozstawu łat.

Po zakończeniu wszelkich prac związanych z budową domu czeka nas jeden z najprzyjemniejszych etapów czyli jego wykończenie, aranżacja i umeblowanie. Żeby zabrać się do tego ze spokojną głową i energią warto wcześniej zainwestować w zaawansowane technologicznie rozwiązania.

Zdjęcie zamieszczone w informacji pochodzi z archiwum firmy Monier Sp. z o.o., producenta dachówek Braas i RuppCeramika.

 
 
do góry

Nasze portalePartnerzy

  Kontakt